Osmanlı Edebiyatı Çalışmaları Bibliyografyası Veritabanı Animasyon Animasyon Animasyon Vertical Dissolve-Border

Genel Bakış Konuya Bakış Dil Katkıda Bulunanlar ©

Arama Görünüm Sorgulama Alanları Dosya Indirme Kötüye Kullanma Çerezler

Bağlantılar Kaynak Gösterme Bağlantı Verme Simgeler

Kaydetme İşlem Doğrulama Onay

Bağlantı Adresleri Dosya Yükleme Mükerrerler Güncelleme Kayıt Silme

Projenin Geçmişi Basılı Sayılar Site Sürümler Veritabanı Farkı Projenin Geleceği

Aşağıda, Osmanlı Edebiyatı Çalışmaları Bibliyografyası Veritabanı'yla ilgili olan ve sizlere yararlı olabileceğini umduğumuz websitesi adresleri bulunmaktadır. Bizim farkında olamadığımız siteleri buraya eklemek isterseniz, lütfen, İlgili bölüm okuyunuz.

amirmideast.blogspot.co.uk
www.turkishstudies.net
en.wikipedia.org/wiki/Ottoman_Empire
Ottoman Empire - Britannica Online
www.ottomanempire.com
www.encyclopedia.com
www.theottomans.org
www.newworldencyclopedia.org
www.historyworld.net
www.ottomanhistorians.com
The Open Directory Project

Kaynak Gösterme

Bu veritabanın içeriği, basılı yayınlara benzer biçimde uluslararası yayın haklarıyla korunmaktadır.

Bundan dolayı, çalışmanızda bu veritabanından alınmış bilgiler bulunuyorsa bu siteyi benzeri kaynakları gösterdiğiniz gibi kaynak olarak göstermeniz beklenmektedir.

Türkçe veya İngilizce alıntı gösterme şöyle yapılabilir:

Karateke, Hakan. "Osmanlı nesrinin Cumhuriyet devrinde algılanışı." Eski Türk edebiyatı çalışmaları-5: Nesrin inşâsı: düzyazıda dil, üslûp ve türler. Hazl. Hatice Aynur [ve öte.] İstanbul: Turkuaz, 2010: 44-55. http://osmanliedebiyati.com (erişim 15 Ağustos 2010)

Karateke, Hakan. "Osmanlı nesrinin Cumhuriyet devrinde algılanışı." Eski Türk edebiyatı çalışmaları-5: Nesrin inşâsı: düzyazıda dil, üslûp ve türler. Prepared by Hatice Aynur [et al] İstanbul: Turkuaz, 2010: 44-55. http://ottomanliterature.com (accessed 15th August 2010)

Ya da:

Osmanlı Edebiyatı Çalışmaları Bibliyografyası Veritabanı.
http://osmanliedebiyati.com (erişim 15 Ağustos 2010)

The Online Bibliography of Ottoman-Turkish Literature.
http://ottomanliterature.com (accessed 15th August 2010)

Hangi siteden yararlanırsanız yararlanın, bibliyografik künyeleri alıntılarken veritabanında yer alan bilgileri aynen alıntılayınız, örneğin bir künyenin başlığı Türkçe ise Türkçe, İngilizce ise İngilizce olarak aynen alınız, başka bir dile çevirmeyiniz.

Lütfen, veritabanı teknolojilerinde ve belgelendirme içeriğinde yapılan değişikliklerde kullanılan sürüm numaraları hakkında Site Versiyonu bölümüne bakınız. Özellikle, bu siteden (bibliyografyanın içeriğinden ziyade) bulunan bir belge kaynak olarak alıntılandığında Belge Sürüm Numarası belirtilmelidir. Bu konu da ilgili sayfaların Site Versions bölümünde yer almaktadır.

Bağlantı Verme

Ziyaretçilerimizin kendi sitelerinde, sitemize ottomanliterature.com ve osmanliedebiyati.com adreslerini kullanarak link vermelerinden memnuniyet duyarız. Link verdiğinizde bizi haberdar etmenizi, mümkünse aşağıda açıklanacağı üzere link logomuzu kullanmanızı rica edeceğiz.

Aynı şekilde, bu sitede sizin sitenize link verilmesini isterseniz İletişim sayfasından bize link yapılacak Internet adresinin de olduğu bir ileti gönderiniz. Bu sitede logonuzun da yer almasını isterseniz lütfen iletinizde bunu da belirtiniz. Bu iletiniz üzerine, logonuzun olduğu dosyayı göndermenizi rica eden bir iletiyi e-posta adresinize göndereceğiz.

Ayrıca, bütün ziyaretçilerimizi karşılıklı link değişim antlaşmasına katılmaya davet ediyoruz. Böylece, biz sizin sitenizin linkine evsahipliği yaparken siz de bizim sitemizin linkine evsahipliği yapacaksınız. Link değişiminde öncelik sıralamasında, Google gibi arama motorlarındaki sıralama esas alınacak olup, böyle bir anlaşma için İletişim sayfasından bize ulaşınız.

Simgeler

Aşağıda bu siteye ait simgeler yer almakta olup bu simgeleri diğer websayfalarıyla bağlantı için kullanabilirsiniz. 32, 48, 64 ve 128 pikselden oluşan bu simgelerden kullanmak istediğinizi seçip sürekleyerek masa üstünüze yerleştirebilirsiniz.

Simge, 32 X 32 piksel Simge, 48 X 48 piksel Simge, 64 X 64 piksel Simge, 128 X 128 piksel